Młyn - Ruda

Chleb własnego wypieku

Naszym największym specjałem jest TRADYCYJNY CHLEB WIEJSKI. Wypiekany na naturalnym zakwasie w prawdziwym opalanym drewnem piecu chlebowym według tradycyjnych metod, wyłącznie z naturalnych składników najwyższej jakości, czego odzwierciedleniem jest niepowtarzalny smak i aromat. Amatorzy tego chleba dla jego niepowtarzalnego smaku przyjeżdżają do nas z całego kraju. Wystarczy zamówić telefonicznie, lub po prostu przyjechać po ten jedyny w swoim rodzaju wypiek.
Chleb i związane z nim zwyczaje od zawsze stanowiły bardzo ważny i niezwykły element polskiej kultury. Tradycja szacunku dla chleba przetrwała do dzisiejszych czasów. Mamy XXI wiek, ale jesteśmy wierni tradycjom naszych przodków.
Niezwykła wartość chleba wypiekanego w młynie w Rudzie nie polega na wykorzystaniu modnych od pewnego czasu, tak zwanych "ekologicznych" składników, czy też składników innych niż tradycyjne np.: orkisz. Świadomie odrzucamy wszelkie nowinki i trendy, bo naszym celem jest przedstawienie chleba wynikającego z tradycji.
Chleb z młyna w Rudzie to esencja polskiej kultury związanej z chlebem, jego spożywaniem i właściwościami, wynikające z tradycyjnego sposób wypieku i prostoty składu. To dokładnie taki sam chleb jaki znamy od stuleci - tradycyjny chleb wiejski.

Spróbuj już dziś!