Podziękowania
Zuzia

Zuzia niedawno skończyła 6 lat. Od kiedy ukończyła 1,5 roku życia zaczęły pojawiać się niepokojące objawy, zaczęła cofać się w rozwoju, straciliśmy z nią kontakt. Jej ciało straciło dziecięcą zwinność, przykurcze utrudniają jej swobodne poruszanie się, a buzią zawładnęły nienaturalne grymasy. Z dnia na dzień nasza córeczka zmieniła się nie do poznania, niemalże całkowicie utraciła kontakt z otoczeniem.

Odwiedziliśmy wielu lekarzy i specjalistycznych ośrodków jednak nikt nie potrafi jednoznacznie zdiagnozować naszego dziecka, po długich i żmudnych badaniach oraz konsultacjach ostatecznie stwierdzono, że objawy kliniczne naszego dziecka są charakterystyczne dla zespołu Retta, jednak badania genetyczne nie potwierdzają tej teorii.

Niezależnie od braku diagnozy i długich terminów oczekiwania na konsultacje, rozpoczęliśmy rehabilitację Zuzi we własnym zakresie. Zuzia od trzeciego roku życia intensywnie uczestniczy w wielu indywidualnych zajęciach usprawniających, integracji sensorycznej, rehabilitacji, wszelkich odmian logopedii i wielu innych, które pomagają jej przywrócić i zachować choćby minimalną sprawność. W odniesieniu do stanu początkowego Zuzia poczyniła istotne postępy, co prawda nie można porównać jej do rówieśników, ale nawiązuje już kontakt z otoczeniem i coraz sprawniej się porusza. Zuzia jest pogodnym i wesołym dzieckiem. Doskonale wiemy, że rozumie wszystko co do niej i o niej mówimy. Od roku intensywnie pracujemy nad komunikacją alternatywną (komunikowanie za pomocą obrazków), skutki są niezłe, pomimo obiektywnych trudności - dzieci z zespołem Retta mają bardzo duże trudności z celowym używaniem rąk. Dzięki naprawdę intensywnej rehabilitacji Zuzia samodzielnie się porusza i coraz lepiej porozumiewa się z otoczeniem, wszystko to jest możliwe miedzy innymi dzięki wsparciu ludzi dobrej woli. Dzięki środkom z 1% możemy zapewnić Zuzi kompleksową opiekę i dostęp do nowoczesnych, specjalistycznych metod terapii.

Głęboko wierzymy, że dalsza terapia pozwoli jej na choćby częściowe podstawowe usamodzielnienie. Niestety wszystkie formy wsparcia rozwoju naszego dziecka wymagają wielkiego zaangażowania sił i środków, natomiast Zuzia ma jeszcze trójkę rodzeństwa w podobnym wieku.
Z tego też względu zwracamy się do Państwa z gorącą prośbą o wsparcie rehabilitacji naszego dziecka w postaci odpisu 1% podatku.

Drodzy Przyjaciele,
Zwracamy się z prośbą o przekazanie 1% podatku dochodowego na rzecz Fundacji pomocy osobom niepełnosprawnym „Słoneczko”, która opiekuje się Zuzią:
Nr KRS 0000186434

WAŻNE: Należy wpisać w INFORMACJE UZUPEŁNIAJĄCE:
- cel szczegółowy 1% (drugie pole informacji): 380/P Zuzia Piątkowska