Zuzia

Zuzia Piątkowska ma prawie 5 lat, kiedy ukończyła 1,5 roku zaczęły pojawiać się niepokojące objawy, zaczęła cofać się w rozwoju, straciliśmy z nią kontakt. Jej ciało straciło dziecięcą zwinność, przykurcze utrudniają jej swobodne poruszanie się, a buzią zawładnęły nienaturalne grymasy. Z dnia na dzień nasza córeczka zmieniła się nie do poznania, niemalże całkowicie utraciła kontakt z otoczeniem.

Odwiedziliśmy wielu lekarzy i specjalistycznych ośrodków jednak nikt nie potrafi jednoznacznie zdiagnozować naszego dziecka, po długich i żmudnych badaniach oraz konsultacjach ostatecznie stwierdzono, że objawy kliniczne naszego dziecka są charakterystyczne dla zespołu Retta, jednak badania genetyczne nie potwierdzają tej teorii.

Niezależnie od braku diagnozy i długich terminów oczekiwania na konsultacje, rozpoczęliśmy rehabilitację Zuzi we własnym zakresie. Zuzia od ponad roku intensywnie uczestniczy w wielu indywidualnych zajęciach usprawniających, integracji sensorycznej, rehabilitacji, wszelkich odmian logopedii i wielu innych, które pomagają jej przywrócić i zachować choćby minimalną sprawność. W odniesieniu do stanu początkowego Zuzia poczyniła istotne postępy, co prawda nie można porównać jej do rówieśników, ale nawiązuje już kontakt z otoczeniem i coraz sprawniej się porusza. Głęboko wierzymy, że dalsza terapia pozwoli jej na choćby częściowe podstawowe usamodzielnienie. Niestety wszystkie formy wsparcia rozwoju naszego dziecka wymagają wielkiego zaangażowania sił i środków, natomiast Zuzia ma jeszcze trójkę rodzeństwa w podobnym wieku.

Z tego też względu zwracamy się do Państwa z gorącą prośbą o wsparcie rehabilitacji naszego dziecka w postaci odpisu 1% podatku.

Drodzy Przyjaciele,
Zwracamy się z prośbą o przekazanie 1% podatku dochodowego na rzecz Fundacji pomocy osobom niepełnosprawnym „Słoneczko”, która opiekuje się Zuzią:
Nr KRS 0000186434

WAŻNE: Należy wpisać w INFORMACJE UZUPEŁNIAJĄCE:
- cel szczegółowy 1% (drugie pole informacji): 380/P Zuzia Piątkowska

PODZIĘKOWANIA

Wszystkim z Państwu, którzy wsparli Zuzię w ubiegłych latach pragniemy bardzo serdecznie podziękować za okazane serce, zrozumienie i zaangażowanie, które znalazły wyraz we wsparciu Zuzi poprzez ofiarowanie 1% podatku. Pragniemy gorąco podziękować w imieniu Zuzi jak i własnym.
Wasze wsparcie jest dla nas bardzo ważne.
Zuzia
Z wyrazami wdzięczności :
Zofia i Roman Piątkowscy z Zuzią
i całą rodziną
Każdemu z Państwa chcielibyśmy podziękować indywidualnie, jednakże pomimo, że w treści deklaracji PIT zaznaczycie opcję dotyczącą wyrażenia zgody na przekazanie danych instytucji obdarowanej, to informacje te trafiają jedynie do fundacji, która obsługuje Zuzię, natomiast fundacja zgodnie z prawem nie może przekazywać tych informacji podopiecznym. Bardzo ubolewamy nad tym faktem, jednak skoro takie są przepisy to musimy je uszanować.
Niemniej raz jeszcze każdemu z Was bardzo serdecznie dziękujemy za okazaną pomoc!